W teorii balayage oznacza technikę koloryzacji, która polega na niejednolitym nakładaniu farby, a w efekcie uzyskuje się nierównomiernie nałożony kolor. Fryzjer, aby wykonać koloryzację, nakłada pędzelkiem niewielką ilość farby o różnych odcieniach na niewielkie, niekiedy bardzo drobne pasma włosów. Sama nazwa “balayage” oznacza dokładnie “zamiatać”. Wzięła się stąd, że podczas koloryzacji wykorzystywana jest technika nakładania kolorów przypominająca właśnie zamiatanie.

Na czym polega naturalny efekt balleyage? Technika koloryzacji jest specjalnie obmyślana w taki sposób, dzięki któremu można uzyskać naturalnie wyglądającą głębię koloru. W kolorze włosów można dostrzec subtelne przejścia kolorów – z jasnych do ciemniejszych odcieni – które zaczynają się już u nasady fryzury i docierają aż do końcówek. Dzięki temu sposobowi koloryzacji można uzyskać wyjątkową przestrzenność kolorów oraz blasku – obecność jasnych pasemek stwarza iluzję refleksów światła. Włosy stają się wielowymiarowe, a odcień fryzury jeszcze lepiej się prezentuje. Balejaż pozwala otrzymać efekt włosów rozjaśnionych słońcem.

Zdjęcie włosów naszej klientki przed koloryzacją

 

Zdjęcie włosów naszej Klientki po koloryzacji

Co wyróżnia efekt balleyage’u na włosach? Czym różni się od zwykłych pasemek? Efekt balleyage sprawia, że fryzura nabiera głębi i wyróżnia się pasma o różnych odcieniach. Jednak znacząco różni się od zwykłych pasemek. Wykonując tę koloryzację, farbuje się wszystkie włosy, z kolei w przypadku pasemek jaśniejszy kolor nakładany jest tylko na wybrane fragmenty fryzury. Z kolei sposób nakładania farby jest w każdym przypadku podobny.

Dla kogo ta koloryzacja będzie najlepszym rozwiązaniem? Tak naprawdę dla wszystkich. dlatego, że sprawdza się w przypadku praktycznie wszystkich rodzajów włosów. Doskonale odmładza oraz dodaje kobiecości. Balkeyage pozwala podkreślić rysy twarzy i uwidocznić makijaż oraz kolor oczu. Pasuje do każdego kształtu twarzy, warto jednak wybrać odpowiedni odcień do karnacji. Balejaż może być wykonywany zarówno na długich, jak i krótkich włosach. Świetnie prezentuje się zarówno na włosach blond, jak i ciemniejszych odcieniach. Włosy wyglądają świetnie zarówno rozpuszczone, jak i spięte – szczególnie, że różnice w odcieniach pozwalają dodać fryzurze dodatkowej głębi.

 

Źródło: welovekeratin.pl