Zdrowa skóra głowy to zdrowe włosy. Bez wątpienia na wygląd naszych kosmyków bezpośredni wpływ ma kondycja skóry. Aby była ona zdrowa, niezbędna jest odpowiednio zbilansowana dieta i kosmetyki dopasowane do jej potrzeb. Seria SCALP SPA pomoże zadbać o skórę głowy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na włosy.

Pielęgnacja skóry głowy – podstawowe informacje

Pielęgnacja skóry głowy przede wszystkim powinna być dobierana dla każdego indywidualnie. Różnimy się w wielu aspektach. Przede wszystkim rodzajem skóry, stopniem jej nawilżenia, tendencją do wydzielania sebum czy chociażby wrażliwością receptorów na różne czynniki. Naskórek, czyli najbardziej zewnętrzna część skóry, stale się złuszcza, krystalizuje i bardzo często sam szampon nie będzie tu wystarczający do jej oczyszczenia. Stosuje się wówczas peelingi, które mają za zadanie na bieżąco pozbywać się nadmiaru zrogowaciałej warstwy. Dzięki temu nie tylko dokładnie oczyszcza się skórę głowy, ale też pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych, dłużej zachowuje świeżość i pięknie odbija włosy od nasady.

Jakie są najczęstsze choroby skóry głowy i ich przyczyny?

Włosy są bardzo wrażliwie na wszelkie niekorzystne zmiany w organizmie. To one jako pierwsze będą informować kiedy pojawią się braki w diecie, nieodpowiednie nawodnienie, przepracowanie a nawet brak ruchu.  Przyczyny mogą znajdować się zarówno wewnątrz organizmu, jak i na zewnątrz. Niedobory witaminowe, permanentny stres, choroby autoimmunologiczne – to tylko kilka potencjalnych przyczyn, przez które zostają zaburzone funkcje skóry, również skalpu. U podłoża każdego problemu może też leżeć nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy lub złe techniki podczas mycia.

Dlaczego tak ważna jest pielęgnacja skóry głowy?

Na naszych głowach codziennie zbiera się łój czy pot, co stanowi naturalne środowisko skóry, ale nie tylko. Towarzyszy im również brud, kurz, smog czy chociażby pozostałości po produktach stylizacyjnych. To wszystko nie tylko nie będzie służyć skórze głowy, ale może poważnie naruszać jej pH, które jest dość stabilne. To dzięki takiemu kwasowemu środowisku cała mikroflora żyje w symbiozie. Odpowiednio zbilansowana pielęgnacja skóry głowy, dobrana  do jej indywidualnych potrzeb będzie idealnym podłożem do wzrostu nie tylko nowych włosów, ale również już tych istniejących, w pełni ukształtowanych włosów terminalnych. Duże znaczenie ma tu również nie tylko to co stosujemy na skórę głowy, ale również jak to stosujemy. Wciąż istnieje przekonanie, że codzienne mycie to coś złego lub przeciąganie mycia na kolejny dzień, by włosy nie przetłuszczały się nadmierne. To mity powielane od pokoleń. Tych błędów w pielęgnacji skóry głowy i włosów jest znacznie więcej.

Podstawa pielęgnacji skóry głowy – dokładne oczyszczenie

Scalp Spa Scrub to unikatowy peeling, który delikatnie złuszcza zanieczyszczenia ze skóry głowy i oczyszcza ujścia mieszków włosowych, aby zapewnić odpowiednią bazę dla zdrowia skóry oraz optymalnego wzrostu włosów. Sekretem peelingu jest wyjątkowy składnik – perlit. Jest to minerał wulkaniczny, który po rozdrobnieniu naturalnie przybiera formę drobnych kuleczek. Dzięki tym właściwościom perlitu delikatnie, ale skutecznie, oczyszcza skórę głowy. Formuła peelingu została wzbogacona w wodę micelarną oraz ekstrakt z nasion seler, który pomaga rozwiązać problem z przetłuszczaniem się włosów. Jest on pierwszym krokiem oczyszczania.

 

Scalp Spa Wash to szampon oczyszczający skórę głowy oraz włosy. Formuła złożona z wody micelarnej i ekstraktu z nasion selera, koi i oczyszcza skórę głowy, pozostawiając czyste i nawilżone włosy. Dzięki wodzie różanej oraz jej właściwościom odżywczym pomaga łagodzić oraz balansować skórę. Natomiast olej kokosowy zapewnia nawilżenie i zapobiega dalszemu przesuszaniu skóry głowy oraz włosów. Szampon jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów, jest również kontynuacją zabiegu oczyszczającego.

 

Scalp Spa Treatment to skoncentrowana maska w formie pianki przeznaczona do łagodzenia wrażliwej i problematycznej skóry. Lekka formuła delikatnie oczyszcza, usuwa brud i nadmiar olejków z powierzchni skóry głowy, aby utrzymać ją świeżą na dłużej. Nie obciąża włosów i może być stosowana samodzielnie lub jako element uzupełniający pielęgnacji produktami Scalp Spa.

 

Scalp Spa Serum to lekki i szybko wchłaniający się preparat, który zapewnia natychmiastowe ukojenie i równowagę podrażnionej skóry głowy. Tonizuje i kondycjonuje oraz reguluje wydzielanie się sebum. Serum można bezpiecznie stosować na co dzień w zależności od potrzeby.

 

Droga do pięknych włosów zaczyna się od właściwej pielęgnacji skóry głowy. Odpowiednio dobrane kosmetyki oparte na naturalnych składnikach i najnowszej technologii potrafią wiele zdziałać. Niezwykle ważna jest również zbilansowana dieta i dostarczenie organizmowi odpowiedniego nawodnienia oraz składników odżywczych. A więc odpowiedzią na pytanie o to jak dbać o skórę głowy jest jej regularne oczyszczanie oraz pielęgnacja od środka i od zewnątrz. Zaś w przypadku wystąpienia chorób skóry głowy, szybka wizyta u specjalisty, który pomoże zidentyfikować problem i znaleźć skuteczne rozwiązanie.