W czwartek Karina miała przyjemność ponownie gościć w Dzień Dobry TVN. Tym razem tematem były siwe włosy.

Poniżej przedstawiamy artykuł, w którym TVN opisał jej występ.

Siwe włosy – czy wymagają szczególnej pielęgnacji?

Mówi się, że siwe włosy są mocniejsze i nie wypadają. Tymczasem nie jest to do końca prawda. – Siwy włos potrzebuje dużej uwagi, sporej pielęgnacji. Jest to włos, który potrzebuje, żeby go uelastycznić, nawilżyć. Taka rewitalizacja doda blasku, doda głębi i nawilżenia – powiedziała w Dzień Dobry TVN Karina Witkowska.

W domu kobiety z siwymi włosami mogą stosować specjalne odżywki. Pozwolą one zneutralizować żółte odcienie. – Jeśli chodzi o taką rewitalizację, zachęcam do tego, żeby jednak robił to profesjonalista – wyjaśniła nasza rozmówczyni.

– Są kosmetyki, które są przeznaczone do siwych włosów, on też mogą zawierać siwe pigmenty bądź fioletowe, przez co jesteśmy w stanie utrzymać ten kolor jeszcze dłużej z taką poświatą. Bardzo istotne jest nawilżenie tego włosa. Włos siwy potrzebuje, żeby był dobrze zregenerowany, dobrze odżywiony, ponieważ z biegiem lat robią się one bardziej sztywne, szorstkie, matowe. Sięgamy po kosmetyki, które mają w sobie olejki naturalne, m.in. z migdała – dodała specjalistka.

Kilka zakulisowych zdjęć z programu, a cały materiał znajdziecie pod linkiem:

https://dziendobry.tvn.pl/moda-i-uroda/wlosy/jak-dbac-o-siwe-wlosy-jakie-kosmetyki-wybrac-st7376900