Masz problemy ze złuszczającą się skórą głowy? Przeczesując włosy Twoją uwagę zwrócił łupież? To wcale nie musi być to!

Najczęstszą przyczyną powstawania łupieżu jest nadmierny rozrost grzyba „Malasseiza”, czyli nic innego jak drobnoustroju, który naturalnie występuje na skórze naszej głowy. Zaburzenie PH skóry i jej podrażnienie stwarzają idealne warunki do nadmiernego rozrostu jego komórek. Przy prawidłowym funkcjonowaniu skóry głowy przyczyną tego zjawiska mogą być zaburzenia hormonalne, immunologiczne, nieprawidłowa dieta, a nawet stres! Łupież możesz też wywołać niewłaściwie pielęgnując skórę swojej głowy lub zaniedbując ją zupełnie. Przecież o skórze twarzy pamiętasz! Czy wiesz o tym, że skóra Twojej głowy jest taka sama i ma dokładnie takie same potrzeby, jak skóra twarzy?

Najczęstsze błędy jakie popełniamy i w ten sposób zachęcamy grzyb do rozwoju to:

  • nadużywanie kosmetyków do stylizacji,
  • przegrzewanie skóry głowy suszarką,
  • zbyt rzadkie mycie włosów,
  • niedokładne spłukiwanie szamponu lub odżywki.

Powyższe działania mogą przyczynić się do powstania łupieżu suchego (bardzo małe białe łuski, wyglądają jak proszek rozsypany na włosach) lub tłustego (objawia się nadmiernym łojotokiem, żółtymi strupami, stanem zapalnym skóry, czy swądem).

Profilaktyką przy łupieżu jest regularne mycie włosów, częstsze ich szczotkowanie (szczotką z delikatnym włosiem), regularny masaż skóry głowy, używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji oraz jak najrzadsze używanie kosmetyków do stylizacji włosów i suszarki.

Pamiętaj jednak, że pojawiające się łuski, to nie zawsze łupież. Mogą to być także pozostałości kosmetyków lub też źle wypłukany szampon lub odżywka.

Twój stylista jest jak lekarz- opowiedz mu wszystkie swoje problemy, podziel się wszystkimi wątpliwościami, a my postaramy się znaleźć „lekarstwo” na Twoje dolegliwości. W pogotowiu zawsze mamy kamerkę, dzięki której możemy się bliżej przyjrzeć Twoim problemom- dosłownie i w przenośni 🙂

W sprzedaży posiadamy specjalne kosmetyki trychologiczne, które będą rozwiązaniem na Twoje problemy. Podobnie jak zabieg oczyszczania skóry głowy- dermabrazja oraz exfoliator dostępne tylko w salonach fryzjerskich. Wskazaniem do wykonania zabiegu może być problem ze skórą głowy, ale również profilaktyka- zapytaj swojego stylistę.

Źródło zdjęć: internet